fbpx
Fakty 2018-05-13T15:42:41+00:00

Doustna postać
kwasu hialuronowego – fakty

Nie zdefiniowano enzymów trawiennych odpowiadających za rozkład kwasu hialuronowego na poziomie jelit, który był przyjmowany w postaci doustnej. W wielu badaniach udokumentowano ponadto wychwyt oraz dystrybucję kwasu hialuronowego do tkanek, po podaniu doustnym Nutr J.
Biorąc pod uwagę, że kwas hialuronowy uczestniczy w kontrolowaniu uwodnienia skóry w różnych okresach ontogenezy, jak i w stanach patologicznych (zapalnych), jest on niezbędnym składnikiem skóry.
Adv Wound Care (New Rochelle).
Zajmuje on w skórze znaczącą część macierzy pozakomórkowej, a biorąc pod uwagę zawartość w organizmie, w skórze umiejscowiona jest połowa ustrojowych zasobów kwasu hialuronowego.
Związek ten w skórze determinuje sprężystość, wilgotność, pożądaną strukturę, zapewniając także transport jonów i składników odżywczych.
Badania kliniczne wskazują na bezdyskusyjną skuteczność doustnej podaży kwasu hialuronowego celem poprawy nawilżenia skóry, napięcia, jak i redukcji zmarszczek łagodnych do umiarkowanych.
Clin Cosmet Investig Dermatol.cheap nameplate necklacebts butter merchbts mercharmy bombbts army bombbts merchbts mouth maskbts maskbts face masksjungkook face mask